K A N K A

Yükleniyor...

Bir çocuğun hayatına dokunmaktan daha değerli ne olabilir?

Biz Kimiz?

kanka nedir?

Kansere Karşı Birlikte (KANKA)Derneği, 2017 yılında kan ve kanser hastası çocuklara yardım sağlamak amacıyla kurulmuş kâr amacı gütmeyen bir dernektir. Derneğimiz aracılığı ile tamamen hayırseverler tarafından yaptırılmış KANKA Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi ve KANKA Çocuk Kemik İliği Nakli merkezi; Türkiye’nin alanında en büyük hastanesidir. Aynı zamanda Türkiye’de yurtdışı JACIE akreditasyonu almış ilk ve tek kemik iliği nakli merkezidir. Hastane, yapımı tamamlandıktan sonra 2021 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’ne bağışlanmıştır. Derneğimize yapılan bağışlar ile hastanemizde tedavi gören çocuklarımız ve ailelerinin; yol, giyim, oyuncak, hijyen malzemeleri, vb. gibi ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Nergis Çiçeği; yeni başlangıçların, yeniden doğmanın, canlanmanın ve baharın gelişinin habercisi ve simgesidir. Bunlarla birlikte; iyi hissetmeyi, harekete geçmeyi, ve yeni başlangıçları kutlamayı ifade eder nergis. Yeniden başlama ya da geçmişi telafiyi çağrıştırır. Unutturur yani… Çocukluk çağı kanserlerinde de “tedavi öncesi” ve “tedavi sonrası” iki ayrı yoldur. Her tedavi süreci yeni bir yola çıkmayı ve yeni bir varışı işaret eder. Yeniden doğmayı ve umudu, her şeyin değişeceğine; yeni baharın geleceğine dair inancı bu hastalıkla mücadele eden çocuklarımızın asla kaybetmemeleri dileğiyle seçilmiştir nergis çiçeği…

bize nasıl yardımcı olabilirsiniz?

hourglass

Zaman Bağışı

İnsanın en değerli varlığı zamandır. Çocuklarımız için yaptığınız ve yapacağınız her şey ile bizlere zaman bağışında bulunmuş oluyorsunuz. Örneğin; yaptığımız etkinliklerde görev alarak, Kan bağışında bulunarak, çocuklarımız için hediye hazırlayarak, çocuklarımız için yeni projeler üreterek, onların eğlencesi için vakit ayırarak...

Kendi Projeni Anlat
blood

Kan Bağışı

Hastanemizde tedavi gören çocuklarımızın en çok ihtiyaç duyduğu şeylerin başında kan ihtiyacı gelmektedir. Ancak onların en çok ihtiyaç duyduğu kan; halk arasında bilinen kırmızı kan değil, biraz daha çok işlem ve zaman gerektiren aferez kanıdır. Bunlar Trombosit (Beyaz Kan) ya da Granülosit olabilir.

Kan Bağışçısı Ol
helping-hand

Maddi Bağış

Hastanemizde tedavi gören çocuklarımızın birçoğu farklı şehir veya ülkelerden gelmektedir. Bu çocuklarımızın sağlık dışında; giyim, oyuncak, hijyen malzemeleri ya da onların aileleri için konaklama, beslenme, ulaşım gibi ihtiyaçlarını karşılamaları adına yardımda bulunabilirsiniz.

Bağış Yap
Copyright © 2024 Designed by ilkerk

Sosyal Medyada

Bizi Takip Edin

Email: info@kanserekarsi.org
Adres: Erciyes Üniversitesi Kampüsü, 38020, Talas/Kayseri